S čím vás může nemile překvapit stěhování nábytku

Co se dá rozebrat, rozeberte

Rozebíratelný nábytek má jednu zásadní výhodu zejména pro jeho výrobce a prodejce. Lze jej totiž mnohem efektivněji skladovat, než kdyby byl ve smontovaném, celistvém stavu. To je také zřejmě ten hlavní důvod, proč se dnes nábytek vyrábí tímto způsobem.

Přivezou vám jej v kartonových krabicích a vy si jej pak již doma sestavíte, jenže ne vždy je to idylka. Každý to nezvládne, každý na to není vybaven nářadím a někdy ani dostatečně fyzickou silou a psychickou odolností. Naštěstí existuje možnost nechat si nábytek sestavit či rozebrat stěhovací firmou stěhování v Praze. Stěhováci jsou pojištění, což je výhoda hlavně pro vás, protože vám nahradí škodu, pokud se při těchto pracovních činnostech něco nezdaří.

stěhování nábytku

Možná si kladete otázku, zda má vůbec význam nábytek rozebírat, když se stěhujete, tedy potřebujete pouze nábytek převézt na jiné místo. Stěhovací vozy bývají velké a není problém obsadit jejich zavazadlový prostor sestaveným nábytkem. Důvod, proč raději nábytek před stěhováním rozmontovat, však bývá jiný – jde tu o spojovací díly, které jsou při transportu nábytku velmi namáhané, a může se stát, že při pohybu nábytku na korbě vozu dojde k povolení šroubů či vrutů, k rozviklání spoje, a při přenášení se pak může nějaký díl nábytku odlomit nebo uvolnit. U rozebíratelného nábytku je zkrátka jeho životnost omezena právě spojovacími díly, to je bohužel úskalí těchto výrobků, které nejsou určené pro rázové namáhání, a s nimiž se počítá, že budou pouze stát na svém místě.

pohled na Prahu

Postele – zvláštní oddíl této problematiky tvoří postele. Zde jsou spojovací díly velmi namáhané po celou dobu jejich užívání, a proto by se měly čas od času spoje kontrolovat a dotahovat. Nic ovšem nepokazíte s dotahováním spojů ani u skříní, kancelářských židlí a křesel, komod i konferenčních a psacích stolů a nočních stolků, z nichž mnohé z tohoto výčtu jsou také občas nebo trvaleji více namáhány.