Červená Voda

Červená voda je obec, která leží v Pardubickém kraji v okrese Ústí nad Orlicí. Má okolo 3 000 obyvatel. V blízkosti leží město Lanškroun s bohatou historií a mnoha památkami a město Šumperk. V okolí Šumperka se nachází zámek Velké Losiny a lázně. Červenou vodu můžeme navštívit v každém ročním období. Kvůli své nadmořské výšce a poloze je zde počasí spíše vlhčí a chladnější.
th (5)
Můžete vyrazit na pěší túry do Orlických hor nebo zkusit cykloturistiku. V okolí najdete cyklostezky, na kterých můžete využít také koloběžky nebo in-line brusle. Pokud máte rádi zimní sporty, jistě si vyberete z několika nedalekých sjezdovek nebo běžkařských tras. Za zmínku také stojí rozhledna na Křížové hoře. V minulosti tudy vedla křížová cesta na vrchol, kde stál kostelík. Během války bylo místo zničeno a kvůli zachování památky znovu postaveny rozhledna. Další rozhlednu najdeme na Suchém vrchu, odkud se můžeme pěšky dostat na dělostřeleckou tvrz Bouda. Tento objekt je propojen systémem rozsáhlých podzemních chodeb a je zapsán od roku 1995 na seznamu kulturních památek.
th (6)
Když si zadáte do vyhledávače Červená voda ubytování, dostanete hned několik nabídek přímo v obci nebo blízkém okolí. Můžete si pronajmout apartmán, chatu, ubytovat se v soukromí nebo hotelu. Záleží jen na vás, co upřednostníte.
Pojďme se podívat na konkrétní místo po zadání do vyhledávače Červená voda ubytování. Na našem webu najdete krásné, moderně zařízené apartmány s vlastním sociálním zařízení i kompletně vybavenou kuchyní vystavěné přímo u sjezdovky na vrcholu zvaném Buková hora. V létě zde najdeme spoustu turistických tras a v zimě zase tratě na běžky. Ski areál v Červené vodě je spojen sedačkovou lanovkou s Bukovou horou. V blízkosti se nachází také Národní přírodní rezervace Králický Sněžník. Najdeme zde krásnou přírodu i krasové jeskyně.