Co vše potřebujete k bazénu

Mít na zahradě bazén je v létě zkrátka k nezaplacení. Vyjdete z domu rovnou v plavkách, a na osvěžení nemusíte dlouho čekat, ani se za ním někam trmácet v rozehřátém autě. Pořídit si ale bazén nestačí. Co všechno budete potřebovat?

Místo pro bazén

Místo, na které bazén umístíte. Mělo by se jednat o rovnou plochu. Pokud takovou nemáte, nevadí. Stačí si vyměřit přesný úsek, srovnat jej můžete třeba pískem, který vás nevyjde draho. Aby se dno bazénu nepoškodilo, pořiďte si vhodnou podložku pod bazén, která zabrání protrhnutí, a znečištění.

žena u bazénu

Doplňky

Když už váš bazén konečně stojí, musíte se do něj nějak dostat. Budete tedy potřebovat schůdky vhodné výšky. Pod schůdky je nejlépe postavit lavor s vodou, ve kterém si před vstupem do bazénu opláchnete nohy, a zabráníte tak znečištění. Dále je také skvělé mít ve vodě teploměr, který vám napoví, zda je voda v optimální teplotě.

Ochrana

Pro ochranu vody v bazénu pořídíte plachtu na bazén, která zabrání vniku větších nečistot v době, kdy bazén zrovna nevyužíváte. Pořídíte-li si solární plachtu, bude se voda ve vašem bazéně ohřívat rychleji.

děti v bazénu

Čistota vody

Čistota vody ve vašem bazéně je pro koupání stěžejní. Co budete potřebovat, aby vaše voda zůstala čistá?

  • Měřič ph – který vám napoví, zda je potřeba doplnit bazénovou chemii, nebo trošku ubrat.
  • Bazénová chemie – zabrání vzniku nečistot, řas, a šíření bakterií ve vodě. Prodává se například ve formě tablet, které se postupně rozpouštějí ve speciálním plováku.
  • Filtrace – pro větší bazény je lepší zvolit filtraci pískovou, která za kratší dobu vyčistí větší množství vody. U menších bazénků postačí filtrace kartušová. Vždy se ale poraďte s odborníky, která filtrace je ta pravá pro vás bazén.
  • Bazénový vysavač – pomůže odstranit nanošené nečistoty ze dna bazénu.

Teplota vody

Ačkoliv bývají letní dny horké, ledová voda není právě tím, po čem toužíte. Existuje několik typů ohřívačů vody v bazénu, které vám pomohou dosáhnout optimální teploty.

A kde to všechno seženete? Nejlépe ve specializovaném obchodě, který se zaměřuje na bazény a jejich doplňky. Pokud takový v blízkém okolí nemáte, můžete objednat z pohodlí domova z e-shopu Chlorito, kde seženete jen to nejlepší vybavení, za skvělé ceny.