Je lepší úvěr bez zajištění nemovitostí, nebo ten, kde se jí zajišťujete?

Vzhledem k současné ekonomické situaci není divu, že si mnoho lidí bere půjčky. To je sice pochopitelné, avšak jen málokdy je to tak jednoduché. Poskytovatelé totiž obvykle vyžadují nějaké záruky, že ony peníze skutečně vrátíte, a to včetně úroků a jiných poplatků.

Nejčastějším způsobem, jak se pojišťují, je prověřování žadatele v registru dlužníků a požadování dokladu o jeho čistém měsíčním příjmu. Tak si zjistí, zda již někdy nějakou půjčku měl a zda ji skutečně v pořádku splácel, a také zda má dost peněz na to, aby si mohl dovolit i tuto.

dávání domu v zástavu

Je však pravdou, že tento postup značně omezuje klientelu. Koneckonců, většina lidí si bere půjčku proto, aby vyřešila svou momentálně špatnou finanční situaci. Proto je pro ně tento typ nedosažitelný. Hledají tedy nějaký jiný.

Jednou z možností je pro ně ten, kde ručí svou vlastní nemovitostí. Jednoduše řečeno, v případě, že nebudou platit, jim bude zabaven jejich dům. To je samozřejmě něco, čemu se chtějí vyhnout, avšak tento typ úvěru je často jediný, který jim bude schválen.

Ano, můžeme se ptát, zda není úvěr bez zajištění nemovitosti bezpečnější. Z určitého pohledu je, avšak i zde platí, že pokud nebudeme řádně splácet, poneseme si následky. V určitých případech může dojít až k exekuci, a pokud bude náš dluh skutečně velký, může nám také být zabaven náš dům, pokud jsme jeho vlastníky. O střechu nad hlavou tak můžeme přijít stejně. Jak si tedy vybrat?

splácení půjčky

Samozřejmě v první řadě záleží na tom, u kterého typu splňujeme podmínky. Může se nám například líbit určitý typ, avšak realisticky si řekneme, že není šance, že nám bude schválen. Proto si podáme žádost o takový, kde máme mnohem větší jistotu, že nám naše žádost skutečně projde a my dostaneme ony peníze.

Jistě, zdaleka nejlepší je si žádnou půjčku nebrat, avšak situace mnoha lidí je zkrátka taková, že jim nic jiného nezbývá, pokud chtějí mít na jídlo či energie. A to je problém, se kterým by se rozhodně mělo něco udělat.