Dovolená v karavanu může být dovolenou snů

Také nemáte rádi přeplněné pláže a nedostatek soukromí v hotelu v rámci ubytování v přímořských letoviscích? Když se lidé vypraví na dovolenou k moři např. zaštítěnou cestovní kanceláří, musí počítat s tím, že nejsou sami, a že cestovka pokrývá poměrně široký rozsah klientely. Jinými slovy, půjde o kolektivní záležitost, tak trochu podobnou atmosféře z filmů „Dovolená s Andělem“ a „Anděl na horách“ s Jaroslavem Marvanem v hlavní roli. Tím pochopitelně nekritizujeme tyto filmové skvosty, jen tím chceme upozornit, že si na dovolené s cestovkou mnoho soukromí neužijete. Chcete-li prožít skutečný pobyt na vlastní pěst, musíte vsadit na něco jiného, např. na obytný karavan na tažném zařízení Octavia. Jaké hlavní výhody toto řešení přináší?

Trabant 601 s karavanem

Čas výjezdu i trasu určujete vy – nikomu se nemusíte přizpůsobovat, pouze členům vlastní rodiny, a po vzájemné dohodě opouštíte domov, kdy se vám to nejlépe hodí. Mnohdy to bývá i v nočních hodinách, např. při cestě na Jadran. A srovnáte-li jízdu s karavanem s jízdou autobusu ve filmu „Účastníci zájezdu“ se svéráznými řidiči Karlem a Karlem, máte jasnou představu o výhodách vašeho počínání.

dovolená na Jadranu

Místa můžete střídat, kolikrát chcete – přestala vás zajímat pláž, kde jste zakotvili a chcete odjet jinam? Není problém. Můžete se s karavanem přesouvat libovolně kdykoli a kamkoli. Jen si vybavte ty znuděné dívky na lehátkách na kamenité pláži ve zmiňovaném filmu, ostatně není divu, být na jedné pláži celý týden je docela „otrava“.

S karavanem do hor – karavany nejsou určené jen pro jízdu k moři, můžete s nimi cestovat třeba do Vysokých Tater, tamní kempy jsou dobře vybavené a je odtud fantastický výhled na horské panorama. Horská turistika vám možná přijde vhod a v létě je na horách za příznivého slunečného počasí opravdu krásně. A bude-li vám scházet kontakt s vodou, například za Popradem je k dispozici velký aquapark.