Skvělé místo k odpočinku

Žádný moderní dům není kompletní bez terasy. Proč tomu tak je? V garáži většinou odpočívá naše auto, případně nářadí. V obývacím pokoji se nedá zcela vypnout, protože nás neustále láká pohled na plochou obrazovku. V kuchyni se vaří a v jídelně jí. V ložnici spíme a v koupelně se myjeme. Kde ale prostě jen tak vypnout a relaxovat? Na terase. To je to pravé místo pro nicnedělání, nebo pro dělání toho, po čem zrovna toužíme. Můžeme si zde vypít hrnek horké kávy a sledovat západ slunce, položit se do houpací sítě, nebo uspořádat grilovačku.

terasa a židle

Že je terasa jen sezónní záležitostí? Nesmysl! Terasu lze zakrýt ze všech stran a vytápět jako místnost v domě, na jaro poté odkrýt a užívat si svěžího vánku až do konce podzimu, když už si budeme užívat zasloužený odpočinek zabalení do huňaté deky. Terasu lze také zastřešit, nebo nechat jen tak. Volba už je na nás. Jakou ale zvolit podlahu? Existuje spousta materiálů, které lze použít jako podlahu vaší terasy – od vymývaných dlaždic, přes beton až po speciální dřevo na terasu. A právě dřevo se obecně ukazuje jako nejlepší volba. V létě nepálí a v zimě neklouže. Při správném ošetření není jeho údržba nijak náročná a navíc – skvěle vypadá! Jak vybrat to nejlepší dřevo právě pro vaši terasu?

posezení na terase

Obvykle si můžete zvolit mezi dřevem evropským a dřevem exotickým. Zatímco evropské je rozhodně levnější, exotické déle vydrží, ačkoliv jeho montáž už je náročnější. Při volbě konkrétního druhu dřeva na terasu je nejlepší se poradit s odborníkem, který vám vysvětlí výhody i nevýhody toho kterého dřeva a pomůže vám vybrat přímo takové, jaké bude splňovat vaše očekávání. Šikovný kutil si může udělat terasu svépomocí, ale bez zkušeností se to nedoporučuje. Ideální je vyhledat služby firmy, která se specializuje právě na terasy. Sázkou na jistotu bude firma Gardina, která se výrobě teras věnuje již let.