Jak se tiskne na reklamní trička

Potřebujete vytisknout nápis, logo, kresbu či fotografii na tričko? Pak máte na výběr z více možností tiskových technologií.

Základní tiskové metody

Sítotisk – ten je znám již mnoho let, takto se ve dvacátém století tiskla valná většina textilií. Tento způsob je vhodný především pro různá loga, schémata, nápisy a vše, co vyžaduje jen omezený počet barev. Většinou se tiskne v rozsahu dvou až tří barev, maximální hranice bývá deset až dvanáct základních barev. Kvalita tisku je ovšem výborná, a pokud potřebujete tisknout velké série, je toto řešení ideální. U velkých sérií klesá cena potisku na minimum a je ze všech tiskových metod nejlevnější.

dívka v tričku

Digitální tisk (přímý) – tímto způsobem je možné vytisknout na textil jakékoli fotografie či kresby ve špičkové kvalitě. To se ovšem odrazí na ceně, která bývá vyšší, bez ohledu na počet vytištěných kusů. Cena potisku je však jediné mínus, jinak vše ostatní hraje digitálnímu tisku do karet. Máte-li zájem zvěčnit nádherná přírodní panoramata nebo rozkvetlou louku plnou květů na bílý podklad, bude výsledek excelentní, ať už se jedná o bavlnu nebo polyester. Další výhodou je rychlá příprava tiskové předlohy, v mnoha případech lze tisk provést i na počkání, případně do několika dnů. U sítotisku se, zvláště u větších sérií, čeká na zhotovení delší dobu v řádu týdnů.

trička s potiskem

Fólie – nanášení fólie bylo velmi populární za socialismu zejména v Maďarsku, kde se na tržnicích objevovaly i výrobky ze zemí západní Evropy. Později se tento trend přenesl i k nám a v 90. letech konkuroval sítotisku. Flexi fólie tiskne pouze v jedné barvě a transferová ve více barvách. Nevýhody fólií obecně spočívají v omezené trvanlivosti, kterou ovlivňuje časté praní, a tak se příliš nehodí na reklamní trička https://promotextile.cz/cs/ nebo mikiny, denně nošené. Horší je i samotný dojem ve srovnání se sítotiskem a samozřejmě je fólie nesrovnatelná s digitálním tiskem.