Chraňte své klouby při sportu

Mnohdy jsou bolesti šlach, kloubů a kostí, které se často objevují při aktivním sportu, způsobené jak jejich nadměrným namáháním, tak také, obzvláště ve vyšším věku, úbytkem kolagenu v chrupavkách. Abychom předešli těmto nepříjemným bolestem, a to nejenom při sportování, kdy se naše končetiny velmi namáhají, je velmi efektivní, pokud budeme užívat kvalitní doplňky stravy s hydrolyzovaným kolagenem. Je vědecky zjištěno, že přirozená tvorba kolagenu se v našem těle s postupujícím věkem vytrácí, a pokud se nějakému sportu aktivně věnujeme, riziko velkých bolestí kloubů a šlach se zvyšuje, případně může dojít ke zdravotním následkům z veliké zátěže na naše tělo. Abychom těmto všem nepříjemným událostem předešli, nejvhodnějším řešením je pravidelně užívat hydrolyzovaný kolagen.

Žena s bumerangem

Kromě toho, že pravidelným užíváním hydrolyzovaného kolagenu ochráníme a posílíme naše klouby a chrupavky, stejný efekt se bude odrážet i na stavu našich kostí, které se stanou mnohem silnějšími. Kolagen v našem těle je důležitou bílkovinou, která je v přirozené formě obsažena nejenom v kloubech, kostech a chrupavkách, ale také v pokožce našeho těla.

Muž v posilovně

Budeme-li však pravidelně užívat kolagen v čisté formě, naše tělo jej maximálně nevstřebá, nevyužije a nezpracuje. Z tohoto důvodu je na našem trhu kvalitní doplňkový přípravek s hydrolyzovaným kolagenem. Tento kolagen je upraven takzvanou hydrolýzou. Jedná se o chemické zpracování molekulových řetězců štěpených látek v klasickém kolagenu. Za pomoci tohoto procesu se kolagen stává pro naše tělo daleko vstřebatelnější a stravitelnější. Kromě již zmíněného příznivého vlivu hydrolyzovaného kolagenu na naše klouby a kosti se jeho pravidelné užívání výrazně odrazí na naší pleti. Díky doplňovanému kolagenu našemu tělu se pleť stane hladší, elastičtější a zcela bez vrásek.