Mobilní aplikace, díky kterým si zjednodušíte život

Když si koupíte nový chytrý mobil, nebo přeinstalujete váš stávající, nezbývá vám nic jiného, než do něj začít instalovat nezbytné součásti, bez kterých během dne neobejdete. Jedná se o software, který vám zpřístupní plný potenciál vašeho telefonu. Všechny tyto programy můžete instalovat z oficiálních zdrojů, tedy z obchodů daného operačního systému, nebo i jiným a složitějším způsobem – stáhnutím z neověřených webových stránek a manuální instalací. Samozřejmě tento způsob přidávání softwaru do systému s sebou nese i jistá rizika: může se stát, že si do telefonu implantujete virus. Z toho důvodu je doporučeno, abyste vše stahovali z obchodů jako je v případě Androidu Google Play nebo App Store pro iPhony

Ve vzduchu však nadále visí otázník, jaký software si stáhnout a přidat? Toto je seznam praktických prográmků, co vám určitě přijdou vhod.

přiblížení zástupci aplikací

· Překladač textu

Nikdy nevíte, kdy se setkáte s určitým výrazem, kterému zcela neporozumíte, nebo mu jej neporozumíte vůbec. V tomto případě rozhodně neváhejte s pořízením univerzálního překladače, co vám přeloží fráze i celé věty. Pamatujte však, že tyto nástroje nejsou zcela účinné, a proto se nedivte, že něco nebude dávat smysl. Ze své osobní zkušenosti mohu jen doporučit, abyste mysleli na zadní vrátka a stáhli si i offline slovník. Pokud budete v místě, kde se nebude možné připojit k internetu, nebo jinak přijdete o tuto možnost, překládání vám bude fungovat i mimo síť.

· Přehrávače

Některá zařízení již v sobě mají zabudované přehrávače médií. Ať už hudby nebo videí. Pokud jste vášniví posluchač muziky, dobrý přehrávač se vám bude hodit. Nebo co zkusit univerzální Spotify?

smartphone se sluchátky

· Jízdní řády

IDOS“ je nejstahovanější aplikací napříč oběma obchody. Pakliže cestujete autobusem, vlaky nebo MHD, tato aplikace se vám určitě bude hodit. Poví vám, kdy odjíždí a přijíždí určitý spoj, nebo vám pomůže s plánováním trasy od bodu A do bodu B.

· Online úložiště

Jestli jste fanouškem internetových cloudových úložišť a rádi přistupujete ke svým souborům odkudkoliv, aplikace jako jsou „Google Drive“ nebo „Onedrive“ vám skvěle poslouží. Sice jste limitováni velikostí úložiště, ale ke svým dokumentům, obrázkům nebo videím můžete přistupovat nejen odkudkoliv a kdekoliv, ale také z vašeho mobilu.

· Poznámky a kalendář

Na Google Play nebo na App Store hledejte prográmky, do kterých si budete moci kdykoliv zapsat nějaké důležité poznámky, a díky možnosti synchronizace s cloudem k nim přistupovat i z domova a z počítače. Je to velice praktické. Totéž platí i pro kalendář. Za předpokladu, že si poznámenáte důležitou událost nebo jistou akci do svého kalendáře, vždy se hodí to vidět i na monitoru svého notebooku.

· Zdraví

Smartphony nám dnes pomáhají prakticky v čemkoliv, včetně správné životosprávy. Správný výběr „appek“ vám zaručí, že vás telefon pravidelně upozorní, kdy je čas cvičit, nebo i pít. Rovněž vám může měřit i kroky, vaší aktivitu, nebo dokonce ukazovat efektivní cvičení pro správné spalování tuků.

3.7/5 - (3 votes)