Jak se obléct na svatbu?

Vdává se vaše kamarádka, sestra nebo jiná příbuzná? Pak nejspíš kromě vhodného svatebního daru řešíte především to, co si obléct na sebe. V první řadě pamatujte na to, že se v žádném případě nesluší zastínit nevěstu. Oblečení by tedy mělo být decentní a přiměřené události, tedy nic přehnaně vyzývavého ani extravagantního.
Družičky s květinami
Existují však i další nepsaná pravidla, která je třeba dodržovat. I když jsou v dnešní době pojímány svatby často volněji a neformálně, v žádném případě se nehodí, aby jiná přišla oblečená do bílé. Tato barva by měla patřit výhradně nevěstě. V bílé by neměly chodit ani děti. Stejně tak se příliš nehodí ani černé šaty, které působí příliš smutečně.
Dále je slušností oblečení přizpůsobit charakteru svatby. Pokud se jedná o tradiční svatbu v kostele, měly by být šaty formálnější a slavnostnější. Aktuálně jsou však velmi oblíbené i svatby venkovní, zahradní či jinak originální, kde je hostům dovoleno přijít v méně formálním oblečení. Stylu svatby pak můžete přizpůsobit délku šatů. Delší šaty působí slavnostněji, kratší se budou hodit na volněji pojaté svatby.
Svatební hosté
Častým zvykem je také sladit své šaty s oblečením partnera. A to především barevně. Někteří stylisté by podotkli, že tento zvyk je zastaralý a kravata a šaty ve stejném odstínu jsou už dávno pasé, ale stále se jedná o velmi rozšířený zvyk, který mnohé páry praktikují.
Ani při návštěvě svatby nezapomeňte na doplňky. Samozřejmostí je psaníčko, které by mělo ukrýt všechny nezbytnosti, jako je mobil, peníze, klíče a také kosmetické pomůcky, s nimiž se během dne budeme moci přikrášlit. Boty volte elegantní, ale pohodlné, bude třeba v nich vydržet celý den. Přidat můžete i něco méně obvyklého. Hodit se může čelenka do vlasů, zajímavá sponka, výrazné náušnice, originální náhrdelník či náramek. Ani s doplňky to však nepřehánějte, neměly by přebíjet zbytek outfitu.