Balerínky aneb nesmrtelná módní klasika

Balerínky vlastní snad každá z dívek i žen. Mnohé mají více než jeden pár, zahrnující nejen sportovní či společenské baleríny. Zaujímají přední příčku v rámci oblíbenosti. Vynikají pohodlností i elegancí. Jsou zkrátka nesmrtelné.
prodej balerín
 
Nahlédnutí do historie
 
Jak už název naznačuje, původně se jednalo o boty na balet. Zcela první baleríny byly navrženy koncem 40. let a to návrhářkou Rose Repetto. Rázem se Rose stala vyhledávanou a žádanou návrhářkou a to i ze strany známých osobností. Mezi prvotní náležela věhlasná herečka Brigitte Bardot, která proslavila baleríny a dala jim punc dámských bot.
 
Po smrti proslulé návrhářky Rose Repetto móda balerínek byla trochu v opomenutí. Avšak své místo na výsluní si našly zpět v roce 1999, kdy byla značka balerín Repetto zakoupena Jeanem Marcem Gaucherem. Od té doby se těší své neutuchající slávě. A oprávněně! Však už v 60. letech si baleríny oblíbily takové veličiny, jako například Marilyn Monroe, Audrey Hepburn a další.
 
Proč nosit baleríny?
 
·         jsou nadčasovou, moderní, velmi komfortní obuví,
·         dělají velmi sexy nohu, zejména v kombinaci s úzklými riflemi, pak budete doslova hýřit šarmem jako Francouzka,
·         hodí se pro všechny věkové kategorie, stejně tak jsou vhodné pro jakýkoliv typ postavy,
·         jsou ideální pro ženy mající zdravotní problémy, jedná se o moderní obuv, která dodá šmrnc,
·         jsou nositelné po celý den, neotékají a nebolí z nich nohy,
·         na výběr z mnoha barev a provedení, tudíž jsou nositelné do společnosti, do práce, do školy, ale už je možné, je vidět i na svatbě,
·         jsou neuvěřitelně šik,
·         podtrhnou váš outfit!
baleríny s mašlí
 
Typy balerín
 
Na výběr jsou jak různé materiály – látka, kůže, semiš, umělá hmota, krajka, tak velmi pestrá škála barevného provedení. Rovněž jsou k dostání baleríny s přezkou, mašlí či jinou ozdobou. Pro léto jsou ideální a oblíbené síťované baleríny. Ke sportovnímu outfitu se hodí baleríny s designem tenisek apod.
 
Příznivým faktem je, že jsou k dostání za velmi přijatelnou cenu. Nelze si nevybrat. Jeden pár balerín je většinou opravdu nedostačující.