Pojďte si zahrát Kin-ball!

Máte partu kamarádů a rádi zkoušíte nové věci? Pojďte si zahrát skvělou kanadskou kolektivní hru Kin-ball. Jakmile jednou začnete, už vás nepustí! Jediné, co k tomu budete potřebovat je alespoň dvanáct přátel a velký nafukovací míč o průměru něco přes metr. Hrát můžete vevnitř v tělocvičně nebo kdekoliv venku. Hřiště pro Kin-ball totiž nemá žádné hranice. Cílem je udržet ve vzduch velký míč, přehazovat ho na soupeře a doufat, že ten nebude mít takové štěstí a míč mu spadne.
vlajka Kanady
Koho bude hra bavit?
Kin-ball je určen pro všechny věkové generace. Mohou ho hrát žáci ve škole, zabaví se dospívající a mile překvapí ji partu nadšených hráčů volejbalu nebo fotbálku, kteří přijmou jakoukoliv výzvu. V Kanadě je sport oblíbený i mezi aktivními důchodci. Uplatní se i na team-buildingových firemních akcích, protože rozvíjí vzájemnou spolupráci hráčů.
Pravidla hry jsou jednoduchá. Zjistíte, že se nemusíte nic nového učit a jdete si jen zahrát a hodně se nasmát. Nezáleží na tom, zda jste malí, velcí, hubení nebo při těle, důležité je, jak jste schopní se domluvit se svými spoluhráči a jak se umíte orientovat v prostoru. V týmu pak můžete vymýšlet různé strategie hry.
Jediné, co by vás mohlo odradit, je cena míče. Originální míč pro Kin-ball stojí zhruba sedm tisíc korun. Je dobré koupit rovnou takový, se kterým se dá hrát venku a případně k němu dokoupit i náhradní duši. Tu však při hře v tělocvičně nebo na pěkném travnatém povrchu nebudete dlouho potřebovat. Materiál míče je totiž proti protržení poměrně odolný.
velké balony
Jaká jsou pravidla:
· Hra pro 3 týmy označené třemi různými barvami (ideálně černou, modrou a bílou).
· Jeden tým má 4 hráče.
· Hraje se s měkkým, nafukovacím míčem o průměru 122 cm.
· Podání musí být dlouhé alespoň 1,8 m.
· Při podání se tři hráči dotýkají míče a čtvrtý odpaluje.
· Dvakrát po sobě nesmí podávat stejný hráč.
· Když se míč dotkne země, získávají vaši soupeři bod.
· Každý odpal míče musí směřovat vzhůru a do strany, míč nesmí být odpálen šikmo k zemi.
· Týmy vždy hrají přednostně na tým, který je na body ve vedení.
· Tým, který míč odpaluje, vyvolá barvu týmu, který má odpal přijímat. Zbylý tým nepřekáží a nebrání přijetí a odpalu míče.