Krása v každém z nás

Krása je v dnešním světě celkem častým tématem. Probíhají o ní diskuze v jakémkoliv věku, zabírají se ní už i děti, které se sotva přiblížily k pubertě. Děvčata se už mala chtějí stávat modelkami, chtějí mít ploché bříško do plavek a štíhlé nohy do kraťas. Dost často si ale neuvědomují, že se při dospívání ženské tělo mění a není zdravé do toho zasahovat, pokud je vše ve zdravé normě. Ve světě probíhají dětské soutěže krásy, kde děvčata již od 5 let bývají nuceny držet drastické diety a nosit tuny make-upu na svém drobném obličeji. Nejvíce překvapující na tomto je, že v tom mají prsty jejich rodiče, kteří je v tom podporují a vymýšlejí jim, čím by mohly být ještě dokonalejší. Z těchto soutěží se děvčatům v budoucnu často rozvíjí poruchy příjmu potravy a nedostatek sebevědomí, a to vše jen kvůli nesmyslným úmyslům jejich maminek.

Krása mezi druhými

Každý je krásný bez make-upu i bez vyrýsovaných křivek, měli bychom se více u každého zaměřit na jejich přirozenou a vnitřní krásu, ne jen na jejich venek. Osoba, která sice vypadá nádherně, ale nemá žádnou osobnost, krásná určitě není. Krása není jen a pouze o vzhledu, spadá do ní o dost více faktorů, než o kterých se neustále mluví.

maska pro zlepšení pleti

Už na základních školách jsou děti nastaveny tak, že se nechtějí bavit s někým ošklivým, jen proto, že nemá značkové oblečení, trpí na akné či nemá stylový účes. Na vidění krásy na sobě i v jiným by se mělo pracovat od malička. Měli bychom učit naše děti, aby se na sebe nekoukali špatně jen kvůli kosmetickým vadám, které nikomu mimochodem na kráse vůbec neubírají. Správné je říci, že každá bytost na tomto světě je svým způsobem krásná. Řekněte si ráno do zrcadla, jak krásní jste, že Vám to sluší a jak skvělí jste a uvidíte, jak hned bude vše lepší. Zkuste někomu kolem sebe říci, že mají krásný úsměv, kousek oblečení či cokoliv jiného a budete koukat, jak jim to zlepší hned náladu.