Ideální postava moderní doby

Zdravý vzhled, co to vlastně je? Jak vypadá ideální postava? Tuto otázku si kladou velice často především dospívající dívky. Většina dívek si na ni bohužel odpovídá špatnou odpovědí. Většina dívek jsou bohužel zaslepeny ideály, které můžou vidět všude okolo sebe (časopisy, sociální sítě). Tyto ideály jsou ale plné retuší, make-upu a plastických operací.
pohled do zrcadla.png

V minulosti se tyto věci skoro vůbec neřešily. Dívky nežily sociálními sítěmi a byly venku se svými kamarádky. Bylo jim jedno, co jedly a nehlídaly každou kalorii- žily tak, jak by se žít mělo. V současné době se právě díky moderním ideálům stále více rozšiřují například poruchy příjmu potravy. Dívky nemají ani špetku zdravého sebevědomí. Když se kouknou do zrcadla, vidí se v úplně jiném světle, než je vidí ostatní.

Ale k čemu to všechno je? Když přece každému se líbí něco jiného a ani muži nemají rádi vyhublé holky, které jsou jen kost a kůže. Většina žen a dívek nejsou spokojeny se svou postavou.
meditace ve vodě.jpg

Ideální postava by neměla být jen kost a kůže a měla by být zpevněna. Člověk by se neměl stravovat jen zeleninou, ale na druhou stranu by se neměl ani přejídat, protože obezita se v současné době taky velice rychle rozšiřuje. Jak se říká, nic by se nemělo přehánět a vše by se mělo dělat s mírou.

Existuje mnoho přípravků, které jsou určeny na pomoc při hubnutí. Prášky na hubnutí se mi nezdají jako nejlepší cesta. Myslím si, že bylinky a čaje na hubnutí jsou lepší než prášky, protože jsou přírodního původu.

Závěrem napíši jen to, že by si každá dívka/žena měla vážit sebe samotné. Měla by se mít ráda taková, jaká je a neměla by si hledat své ideály krásy na instagramovém profilu neznámé dívky, která má téměř každou fotku upravenou pomocí photoshopu. Jsou mnohem důležitější věci než vzhled a jen povrchní člověk soudí knihu podle obalu.