Tipy pro krásné a zdravé vlasy

Jídelníčkem ke zdravým vlasům

Na kondici vlasů se odráží i to, jakou životosprávu máme. Jaké jsou nejlepší potraviny pro husté a pevné vlasy?

  • Losos – obsahuje bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny, které vlasy hydratují
  • Listová zelenina – obsahuje hodně vlákniny a vitamínu C k udržení zdravých folikulů
  • Avokádo – obsahuje antioxidanty a vitamín E, který chrání vlasy před poškozením
  • Mrkev – obsahuje vitamín A, který zlepšuje kvalitu vlasů
  • Oříšky a semínka – jsou bohatá na zinek, který pomáhá snižovat vypadávání vlasů

vlasy

Doplňky stravy pro krásné vlasy

Chcete-li svoji hřívu podpořit, zaměřte se na doplňky stravy. Vybírejte ty ve kterých najdete především: biotin, zinek, železo, kyselinu listovou, B komplex a koenzym Q10.

Tipy pro zdravou hřívu

Pro zdravé vlasy je důležité jejich pravidelné zastřihávání. Pokud jste už dlouho nebyla u kadeřnice, ještě dnes se objednejte. Zbavíte se tak roztřepených konečků, které vlasy lámou. Vyhněte se také nadměrnému tepelnému stylingu. Odborníci doporučují snížit teplotu a vždy používat tepelnou ochranu. Jinak riskujete poškození vlasů, které by vedlo k lámavosti a krepatění. Pozor si také dávejte na horkou sprchu. Ta pokožku hlavy dehydratuje a pro vlasy je příliš drsná. Snižte teplotu, ideální je vlažná a během šamponování masírujte pokožku hlavy, abyste rozproudila krevní oběh.

Tip: nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy a vyměňte si povlak na polštáři. Nejlepší materiál je hedvábí – pomáhá vyhnout se zacuchání a lámání

fén

Letní look z pláže

Trend letních dnů je zvlněný rozcuch, který připomíná dny strávené u moře. Jak si ho vytvoříte? Budete potřebovat speciální slaný stylingový sprej (beach waves nebo sea salt spray). Ten nanesete do suchých či mírně vlhkých vlasů. Podpoříte tak „rozcuchaný“ plážový vzhled. Pro větší objem můžete použít difuzér, kulmu nebo lokny natočit žehličkou na vlasy.

Tip: přes noc si zapleťte 4 copy (nemusíte je ani moc utahovat), ráno vlasy rozpleťte, přestříkejte je slaným sprejem a vlnky rozčešte jen lehce prsty