Čím vybavit první společné bydlení?

Staré moudro říká, že muž domov buduje a žena ho tvoří. A něco pravdy na tom asi bude. Pokud se mladý pár rozhodne, že postaví rodinný domek, úlohy jsou jasně rozdělené. O stavbu domu se stará především muž. Po dokončení přebere otěže žena a začne tvořit domov. Pokud se mladý pár rozhodne pro bydlení v činžovním domě, může se domov začít vytvářet hned po nastěhování. Na muže tu čekají práce technického rázu, jako je připojení elektrických spotřebičů či zajištění osvětlení ve všech místnostech bytu. Rovněž drobné přestavby a stavební úpravy většinou řeší muži. Jsou na to fyzicky lépe vybaveni. Na ženy čeká jedna z nejpříjemnějších etap společného života. A tím je tvoření domova, ve které se chystají žít.

Zařízený obývací pokoj

Kuchyně je nejdůležitějším prostorem pro každý mladý pár. Protože, jak každá moudrá žena ví, láska prochází žaludkem. Její základní vybavení bývá v činžovních domech už zabudováno. Jediným úkolem bude prostor esteticky dovybavit vhodným jídelním stolem, židlemi, elektrickými spotřebiči či potřebným nádobím. Ve specializovaných prodejnách lze vyřešit prostor kuchyně přímo na míru.

Obývací pokoj bývá v zařizování nového bydlení největším oříškem. Pokud je byt dvoupokojový, musí se v něm najít nejen místo pro společné trávení času, ale určitou část je vhodné vyhradit zájmové činnosti. Pokud je byt třípokojový, může se obývací pokoj pojat velkoryseji. Určitě v něm nemůže chybět pohodlná sedací souprava s odkládacím stolkem. Dobře poslouží návštěvám přátel.

Pracovna musí být účelná. Podle zájmů jejich majitelů. Základním vybavením bývá větší psací stůl s úložným prostorem na tiskoviny, u kterého lze pracovat na počítači. Bez toho se už dneska žádný mladý pár neobejde.

Bydlení v rodinném domku

Ložnice je intimním prostorem a podle toho ji ženy rády řeší. Sladěná barevnost ložního prádla, závěsů, tapet. Dostatečně rozsáhlé skříňové vybavení ocení mladý pár hned po nastěhování. Rovněž vhodné osvětlení, které v ložnici vytváří příjemnou atmosféru.