I kvalitní bydlení může být cenově dostupné

Je docela logické uvažovat o koupi obytné nemovitosti. Člověk tak může žít pod vlastní střechou a nemít starosti s tím, jestli snad náhodou neskončí na ulici. Problém posledních let však je, že si své vlastní bydlení může dovolit koupit jen stále omezenější množství lidí. Mohou za to samozřejmě ceny obytných nemovitostí, jež setrvale rostou, což je samozřejmě dobrá zpráva pro majitele, nikoliv však již pro nájemce. A v tomto případě obvykle nepomůže ani hypotéka, jelikož bankovní domy zpřísňují její udělování. To v praxi znamená, že každý zájemce o byt nebo rodinný domek musí mít na kontě alespoň deset procent z hodnoty poptávané nemovitosti. Takovouto kauci však nemůže složit ani zdaleka každý.

Dům u ikon

To je také důvod, proč stále více lidí přemýšlí i o jiných možnostech, co by nebyly tak drahé. Takovouto možností mohou být i mobilní domy. Nejedná se sice o nic extra, na druhou stranu je však mobilheim praha docela levný a v menším počtu se v něm žije docela dobře. Hlavně v některé z nejnovějších verzí.

Největší vějičkou je zde cena, která může být u některých typů až poloviční oproti bytu v příhodné lokalitě. A to už stojí za zvážení, jelikož nedostatek financí dnes trápí skoro každého. Zdálo by se, že za ty peníze kupec mnoho nedostane, ale není to tak úplně pravda. Mobilheimy nové generace poskytují svým obyvatelům docela slušný komfort, budou-li v menším počtu. Jsou totiž dobře zařízené i zateplené, avšak mají jednu podstatnou nevýhodu, a sice malý vnitřní prostor. Větší rodinky tak mají obvykle smůlu, případně by museli koupit domky dva a ty pak spojit. To už by se však tak moc nevyplatilo.

Hlemýžď

Kadeřnictví

I podnikatelé začínají vidět v mobilních domcích poměrně dobrou investici. Za malé peníze získají vhodné prostory například pro malé kadeřnictví nebo obchůdek se vším možným. Stavební společnosti tyto příbytky používají jako ubytování pro přespolní pracovníky.