Napadení čmelíky

Čmelíci jsou nebezpeční paraziti, jenž nám můžou škodit u drůbeže, takže je nesmíme brát na lehkou váhu. S jejich zbarvením nám pomůže deratizátor.

Napadení čmelíky

Zákeřný parazit

Možná jste o tomto parazitovi nikdy neslyšeli, ovšem pokud chováte drůbež, tak byste měli rozhodně zpozornět, protože umí napáchat opravdu velké škody. Největší problém je v tom, že se rychle šíří a zvířeti sají krev, čímž jej významně oslabují a celé to může skončit až úhynem. Pro takovou slepici či kohouta není napadení čmelíkem rozhodně nic příjemného. Kromě toho se parazit může přesunout i na člověka a také z něj sát krev.

hmyz parazit

Parazit se dá pouhým okem jen špatně vidět, protože měří něco málo přes jeden milimetr, ovšem pokud z nás začne sát krev, tak postižená místa dost svědí. U drůbeže se rádi ukryjí do podestýlky, protože sem zejména v noci nakladou vajíčka a potom se zvesela množí. Nejlepší je proto dělat prevenci, abychom tomuto problému zcela předešli. Drůbeži je proto dobré udělat podestýlku ze dřevěných pilin a do ní přimíchat práškovou síru, protože v této směsi se bude zvěř popelit a tím se paraziti zahubí.

Vyhubení

I když je tento parazit spíše záležitostí drůbeže, tak často se dostane i do lidských obydlí, kde saje krev člověku. Takových záškodníků je více, kdy nás poraněná místa svědí, takže to není nic příjemného. Jak se jej zbavit? To je rozhodně dobrá otázka, protože musíme zvolit takovou metodu, která bude skutečně účinná a neztratíme s ní pouze čas. Ověřená je řada postřiků, jenž nás čmelíku opravdu zbavíme, jen jej musíme správně namíchat a použít na místech, kde se nejvíce vyskytuje parazit.

hmyz na kůži

Nejvyšší účinnost má služba čmelíci likvidace, protože se o ni stará profesionální deratizátor. Ten má skvěle fungují prostředky a přesně ví, jak je použít, takže s parazitem zatočí levou zadní. Zaměřuje se na Prahu a okolí, protože tu má sídlo, takže za Vámi přijede i s potřebným vybavením. Zaměřuje se i na celou řadu dalších parazitů, takže pokud Vás nějací doma trápí, tak se máte na koho obrátit. Ceny nejsou nijak vysoké, takže za ně neutratíte majlant.