Úvod do online seznamování

Už v dobách, kdy byly jediným masivně provozovaným médiem noviny a časopisy, tvořily nedílnou a hojně čtenou součást jejich obsahu seznamovací inzeráty. Rubriky s nabídkami seznámení mají jistě „na svědomí“ nejedno manželství. Tuto tradici v jistém smyslu online seznamky převzaly a mimo jiné náležitě zrychlily.
soustředění u pc
Která seznamka?
Je úplně jedno, zda jste tento způsob zvolili z nedostatku jiných příležitostí, plachosti nebo proto, že hledáte určitým způsobem specifického partnera. Každý má šanci v ohromném internetovém oceánu ulovit právě pro sebe pomyslnou zlatou rybku.
Prvním kritériem by tedy měl být výběr seznamky. Stejně jako u dalších online služeb, i tady máte možnost využít specializované srovnávače.
K čemu přihlédnout?
1.      Věk. Vaše seznamka by měla být určena pro lidi vašeho věku, většina seznamek tento požadavek samozřejmě zohledňuje.
2.      Co hledáte.Hned na počátku si specifikujte, po jakém vztahu toužíte. Slyšíte svatební zvony, chcete si jen popovídat, nebo hledáte čistou erotiku?
3.      Zdarma, nebo za poplatek? Je jen na vašem zvážení, zda jste ochotni do seznamování kromě času vložit i peníze. Pokud se rozhodnete pro seznamku, jejíž služby jsou zpoplatněné, pozorně si přečtěte, co vlastně za své peníze dostanete.
bonbony se srdíčkem
Můj profil
Pečlivě zvažte, co všechno o sobě chcete zveřejnit. Váš profil uvidí všichni, kdo na stránky dané seznamky zavítají, mohou to být osoby s ne právě čistými úmysly nebo vaši známí.
·         Žádné otřepané fráze. Možná jste skutečně normální holka, která hledá normálního kluka, ale vezměte na vědomí, že potřebujete zaujmout v nemalé konkurenci.
·         Pozor na citlivá data.Nikdy nevíte, kdo bude váš profil číst a k jakému účelu by mohl váš telefon nebo adresu využít.
·         Fotografie.Volte minimálně pro začátek fotku nepříliš vyzývavou a na každý pád reálnou, bez retuší.
·         Pochlubte se klady.Pokud jste přátelská optimistka nebo spolehlivý pohodář, tady je pravé místo to vyzdvihnout, pochlubit se můžete i oblíbeným sportem nebo koníčky.
Měřte raději třikrát
Aby bylo seznamování zábavou a vedlo ke kýženému cíli, vždy myslete na to, že až do chvíle přímého setkání vlastně nevíte, kdo je na druhé straně. Je možné, že to bude ta blonďatá princezna, jejíž fotku si prohlížíte před spaním, ale v úvahu přichází i možnost, že tomu tak není.