K novému automobilu cítíme větší odpovědnost

Pořídit si nový automobil neznamená jen mnoho radosti z dokonalé jízdy, ale také mnohem více péče o nové vozidlo. Jistě, pravda je taková, že o starší vozidlo je potřeba pečovat mnohem více, neboť se na něm častěji něco pokazí, třeba už jen kvůli opotřebování mnoha součástek stářím, nicméně když má člověk vůz nový, který si navíc sám zaplatil anebo si na něj dokonce vzal půjčku, tak má mnohem větší motivaci se o něj dobře starat.
ruka na volantu
A všichni víme, že takové nové vozidlo stojí opravdu hodně peněz, a proto přirozeně chceme, aby se nám taková investice vyplatila, a aby nám vydrželo co nejdéle. Vždyť kdo by chtěl zažít, že mu jeho automobil odejde dříve, než ho splatí? To by byla doslova černá můra každého vlastníka vozu. Takže i přesto, že více péče ve skutečnosti potřebuje staré vozidlo, tak k tomu novému se cítíme být z uvedených důvodů více povinováni, a tak o něj i více pečujeme, a to i přesto, že se vlastně nejedná o skutečnou potřebu jako spíše o psychologickou záležitost.
model auta

Aby nám sloužil co nejdéle

Nicméně taková svědomitá péče nemůže být nikdy na škodu. Všichni moc dobře víme, že věci se mají tak, že čím více o něco pečujeme, tím déle nám to vydrží. Takže do servisu bychom neměli jezdit jen v případě, kdy se nám něco pokazí, ale také na pravidelné kontroly stavu vozidla – je to asi stejné jako když k lékaři chodíme na preventivní prohlídky. Ovšem pouze návštěvami servisu to samozřejmě nekončí. Chceme-li, aby nám náš vůz dlouho a dobře sloužil, musíme k jeho péči využívat prostředky na úrovni jako jsou kvalitní palivo, maziva a oleje houghton, které nás v žádné situaci nezklamou, což poznáme především v mezních podmínkách