Příčiny bolestí hlavy a úporných migrén

Příčiny migrény mohou být různé, ale v zásadě se shodují na jednotné bázi: vždy jde o přetížení nervové soustavy.
Psychické problémy – nápor na psychiku je v dnešní době značný a ne každý jej ustojí bez zdravotních komplikací. Duševní relaxace je v rámci prevence veškerých chorob naprosto nezbytná a platí to zejména u bolestí hlavy a migrén. Nezapomínejte vysadit, projít se na čerstvém vzduchu, a více se hýbat – sportovat, např. provozováním cykloturistiky.
ruce nad hlavou
Fyziologický nedostatek spánku a odpočinku – zatímco problémy s krční páteří a ochablým zádovým svalstvem mohou způsobit bolesti hlavy jen výjimečně, častější příčinou bývá stres a přepracování a spánkový deficit.
Nedostatečná výživa a podvýživa – bývá nejčastější příčinou bolestivých migrén a pochopitelně i jiných civilizačních chorob. Může se to zdát až nepochopitelné, ale ačkoli většina populace v Česku dosahuje normální váhy, nebo spíše mírné nadváhy a někdy až obezity, u těchto lidí se často vyskytují projevy buněčné podvýživy. Tělo je zkrátka zásobeno některými látkami v nadbytku, které jsou ukládány v podobě tukových polštářů, ale naopak živiny pro správný chod organismu, regeneraci a buněčné dělení nám schází. Jednoduché srovnání máte např. u klasické letní snídaně: Na jedné misce vah výživově přijatelná hrst vlašských ořechů, bílý jogurt, čerstvá šťáva vylisovaná z ovoce, celozrnný chléb z domácí pekárny a na druhé misce vah dva bílé rohlíky s vepřovým párkem, slaninou nebo uzeným bůčkem. 
dlaň na čele
Chybějící minerály – stravovací režim současné západní civilizace je v některých případech dokonce katastrofální. K tomuto faktu přispívá i nedostatek magnézia v potravinách, nízký obsah jódu ve stravě, deficit omega -3 mastných kyselin, nedostatek vitamínu D, chybějící vitamín K2, málo čerstvé zeleniny a ovoce, příliš mnoho rafinovaného bílého cukru a bílé mouky, potraviny z polotovarů, cukrovinky, alkohol a cigarety a mnohé další vlivy.