Máte doma malého mlsouna? Tyhle svačinky si jistě oblíbí

Co přibalit malému mlsounovi ke svačině, případně čím ho pohostit doma, když přijde ze školy? Jaké svačinky chystat dětem o prázdninách, když jsou doma, nebo jaké lehké večeře je nechat jíst? Pokud máte doma děti, které nesní hned tak něco a mají rádi sladké, máme pro vás několik nevšedních tipů.
ovocné pohoštění
–          Banán s čokoládou trochu jinak
Pokud je banán dítěti málo, můžete mu to trochu zpestřit. Proč například k obyčejnému banánu nepřidat i čokoládovou omáčku bez barviv a konzervantů? Můžete mu namíchat takovou zdravější čokoládovou pomazánku, které není tolik plná cukrů. Tu připravíte z kysané smetany, vanilkového extraktu a buď čokoládové polevy, pikaa nebo například nutelly. Ale nezapomeňte, že všeho moc škodí.

–          Obyčejné jablíčko je nudné
Pokud musíte dětem ovoce do svačinek tak trochu pašovat, máme pro vás další tip. Vezměte obyčejné jablko a nakrájejte je na měsíčky. K tomu dítěti přibalte krabičku s trochou arašídového másla. Uvidíte, že to děti budou milovat! Arašídové máslo je nutričně hodnotné a samozřejmě zdravější než většina cukrových pomazánek.
salát s pečivem
–          Kousky různého ovoce se sýrem
Může se to zdát zvláštní kombinace chutí, ale uvidíte, že i vy si to zamilujete, sýr typu Cottage, který je zdravý a bohatý na proteiny, si zamilují i dospělí. K nim přidejte nejrůznější bobule, jako je lesní ovoce, ale také kiwi, jahody, borůvky, maliny a ostružiny nebo hroznové víno, a uvidíte, jak si společně s vašimi dětmi pochutnáte. Pokud vám přijde sýr příliš kyselý, můžete jej ochutit vanilkovým extraktem.

–          Směsice chutí
Zkuste například zdravé a grahamové sušenky, které jsou velmi chutné a zároveň lehké, namazat arašídovým máslem. Na ně dejte sušené meruňky. Vy i vaše děti t chuť budete milovat.
příprava pizzy
–          Tortillové chipsy a dip
Dejte dítěti pár neslaných tortilla chipsů a doplňte je o sýrový dip, nebo o sýr žervé s bylinkami. Vytvoříte tak chutnou malou svačinku.