Dejte přednost skleněné lahvi před plastem

Důvodů, proč bychom měli upřednostnit pití podávané ve skleněné lahvi, je hned několik. Pojďme si ty nejdůležitější trochu podrobněji představit. Třeba tím i Vás přimějeme k zamyšlení a nákupu skleněné lahve na pití.

lahvičky

  • Ohleduplnost k životnímu prostředí

Jestli jsou lidé v něčem přeborníci, pak je to nepochybně vytváření obrovského množství odpadu, který pomalu ale jistě zamořuje naši planetu. I když si to někteří z nás nechtějí připustit, opravdu každý člověk může svým chováním Zemi alespoň trochu ulehčit. Samozřejmostí by mělo být třídění odpadů, neplýtvání pitnou vodou, a pak také nákup ekologicky přijatelnějšího zboží. To například znamená, že nekoupíte jednorázové plastové či papírové talíře, že nebudete líní a použijete klasické porcelánové nádobí, které poté umyjete a opětovně použijete. Totéž platí v případě nákupu nápojů v plastových lahvích. Dejte si předsevzetí, že odteď budete kupovat pití jen ve skle, v českých domácnostech není třeba mít obavy z pití vody z kohoutku. A pokud jste zvyklí nosit při sobě neustále pití, pořiďte si kvalitní skleněnou láhev, ve kterém nápoj nejen hezky vypadá, ale také ji po vymytí, můžete opětovně používat.

  • Sklo je zdravotně nezávadné

Každou chvíli se ve zprávách objeví informace o plastech, které obsahovaly stopy jedovatých látek. U skleněné lahve, která bude vyrobena z kvalitního tvrzeného skla, nemusíte mít žádné obavy z látek, jako jsou ftaláty, či BPA, které se stále v levných plastech objevují.

láhev

  • Pěkný vzhled

Pokud si vyberete láhev v designu, který se Vám bude líbit a poté si do ní dáte například kousky ovoce a bylinky, které zalijete čistou vodou, bude to opravdu pěkný pohled, který Vás bude doslova vybízet k dodržování pitného režimu. Uvidíte, že tím budete postupně inspirovat celou řadu lidí ve svém okolí. Na trhu jsou lahve, které kromě moderního a elegantního designu, slibují také nízkou váhu lahve, což přirozeně při každodenním nošení například v kabelce oceníte, či doživotní záruku.